Na samém konci 70. let konečně vyrosty ve Vochovské ulici prostory naší MŠ. Otevření se ale ještě o necelý rok zpozdilo kvůli nedodání vzduchotechniky. Výstavba probíhala v rámci tzv. Akce Z, tedy neplacené pracovní činnosti obyvatel. i přesto stála stavba 2,5 milionu Kčs.
Již 26. srpna 1980 proběhlo slavnostní zahájení školního roku v nových prostorách. MŠ byla dvoutřídní a docházelo do ní 60 dětí. Pod vedením ředitelky Jany Tvrdíkové zde pracovaly tři učitelky. Kuchyně v té době vařila 50 obědů denně.
V tomto školním roce působila jako ředitelka školy Marie Kovandová. Děti se dočkaly pravidelných lékařských prohlídek. V témže roce také odstartoval plavecký výcvik. Škola v této době spadala pod Státní statek Křimice.
Došlo ke zrušení veškeré politické a ideové výchovy. Skončilo například i státem zastřešované SRPŠ (Sdružení rodičů a přátel školy). Organizace zůstala jako dobrovolný spolek, jehož úkolem bylo zapojit rodiče přímo do činností a akcí školy. Všechny místní školy vyhlásily konkurzy na nové ředitele – ani naše MŠ nebyla výjimkou a ředitelkou školy se stala Hana Komínková.
Mateřská škola vznikla jako příspěvková organizace zřizovací listinou vydanou Statutárním městem Plzeň dne 10. 6. 2011. Kompletně se obnovily prostory a proběhla kompletní rekonstrukce, budova se navíc rozšířila o novou třídu (pavilon B – Broučci). Dne 30. srpna 2011 ve 13:00 proběhlo slavnostní otevření. Účastnili se ho tehdejší starosta Petr Otásek a primátor Martin Baxa. Do vedení školy byla jmenována současná ředitelka Bc. Jiřina Kavalírová.
Zdroj: DRNEK, Jan a Oto BRACHTEL. Ves u zámku: příběh a historie obce Křimice a pátého obvodu města Plzně. Plzeň: Občanské sdružení Street o.s., 2019. ISBN 978-80-904746-5-9.
Budova školy je přízemní stavba, která má tři pavilony s vlastním vchodem do jednotlivých tříd a šaten dětí. Třídy jsou členěny na dvě části – prostor se stolky a hernu. Uspořádání vyhovuje nejrůznějším individuálním i skupinovým činnostem dětí, využívány jsou také různé hrací koutky. Součástí dvou tříd jsou venkovní terasy, které mohou být využívány pro různé činnosti venku.
Budovu školy obklopuje rozlehlá zahrada, která nabízí dobrodružná zákoutí pro hry, za příznivého počasí může být využívána jako přírodní učebna po celý den. V posledních letech byla dokončena její celková revitalizace zaměřená na vegetační úpravy. Mateřská škola má tři třídy s aktuální kapacitou 80 míst.
V červenci 2023 začala realizace nástavby mateřské školy. Třídy byly z budovy školky přestěhovány do připravených náhradních prostor - do předsálí Sokolovny, do klubovny Hasičské zbrojnice a do společenské místnosti ÚMO 5 v Křimicích, kde byl zahájen v září na celý školní rok 2023/24 provoz.
Nástavba byla postavena na přízemní budově stávající školky. Vedle nové třídy pro 24 dětí a společenské místnosti v patře vznikly také prostory pro šatnu učitelek, ředitelnu, kanceláře, metodický kabinet a sborovnu. Dále kuchyňka a přípravna jídel, sociální zázemí, technická místnost a sklad. Součástí stavby byly také úpravy podlah, omítek a osvětlení v přízemí a doplnění osobního a jídelního výtahu.
Zhotovitelem akce byla firma HANSTAV s. r. o., náklady ve výši 21,4 milionu korun bez DPH financovalo město Plzeň, přičemž část byla hrazena z programu IROP 2021 – 2027, prostřednictvím nástroje ITI Plzeňské aglomerace. Městský obvod Plzeň-Křimice pak tuto akci zainvestoval projektovou dokumentací a 6 miliony korun na samotnou nástavbu. Další 2 miliony stálo dovybavení tříd a opravy stávající budovy.
Dne 27.8.2024 proběhlo slavnostní otevření nástavby mateřské školy za přítomnosti pana primátora města Plzně Romana Zarzyckého, náměstkyně paní Lucie Kantorové, náměstka pana Aleše Tolara a paní radní Světlany Budkové, pana starosty místního obvodu Víta Mojžíše, zastupitelů ,majitele stavební firmy Hanstav Jana Zdražila, ředitelky Marty Mauleové, zaměstnanců mateřské školy, rodičů a dětí.
23. 5. 2024
Seznam identifikátorů přijatých žáků pro školní rok 2024/2025.